Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tribal Fusion

31. 5. 2011

Nejznámější ikonou nové generace vyznávající styl Tribal fusion posledních deseti let je Rachel Brice, žákyně Caroleny Nerricio. Do tribalu vnesla hadí pohyby a výraz hadí ženy.

Tribal fusion fúzuje ATS a klasický bellydance s ostatními styly tance. Prvky indického, perského, havajského, čínského, cikánského tance, tango i hip hop, prostě co tanečnice cítí.

Stejně tak i kostým může obsahovat cokoliv, fantazii se meze nekladou. Povětšinou je kostým více svůdný a odhalující, vršek tvoří top zdobený mincemi, turecké kalhoty nebo úzká sukně, patří k tomuto stylu tetování ve velkém stylu, romantické květiny i kovové pásy a prvky streetové módy.

I hudební doprovod se neomezuje na klasické orientání skladby a rytmy a využívá i nový proud elektronické hudby (Amon Tobin).

Výraznou taneční skupinou je Indigo (www.theindigo.net), které spojilo tribal Fusion s Burleskou. V současnosti tanečnice často propojují turecký cikánský tanec - karsilama s 9/8 rytmem. Zřetelně se vyprofiloval i proud "Gothic Fusion", který navazuje na společenskou skupinu z 80.let gothic, vyznávající temnou romantiku černé barvy a tajemného cynismu.

Na internetu je možné vidět klipy Ariellah, Tempest, Sashi. Tribal fusion se věnuje i Frank Farrinaro.

Tribal fusion se nebojí ani spojení s tangem, flamenkem nebo moderním tancem. I v tribal fusion se využívají prstové činelky, šavle, ohňové vějíře nebo jevištní efekty. Někdy se používá název Urban Tribal pro skupiny, které využívají moderní choreografie ve spojení s orientálním tancem, např. skupina Solstice. Mezi nové objevy patří Asharah.

 

zdroj: www.utancovatse.cz

 
 

 


Poslední fotografieArchiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 24318
Měsíc: 120
Den: 11